• Bogata oferta genetyczna

  • Sprawdzona jakość

  • Rzetelność informacji

  • Przystępne ceny

  • Niemiecka genetyka

  • Sprawdzona jakość

  • Rzetelność informacji

  • Niemiecka jakość

O nas

IntergenMADE IN GERMANY - NIEMIECKA OCENA WARTOŚCI HODOWLANEJ DLA RASY HF
Wartości hodowlane, w szczególności dla buhajów używanych w sztucznym rozrodzie są motorem napędowym postępu genetycznego dla krajowej populacji krów, Intergenale odgrywają też niebagatelną rolę na płaszczyźnie międzynarodowej. Jakość tej wyceny ma w tym kontekście najistotniejsze znaczenie.

Obiektywna ocena jakości wyceny hodowlanej jest dla stojącego z boku obserwatora niezwykle trudna do oszacowania. Potrzebna jest do tego rozległa wiedza, doskonała organizacja systemu, a w konsekwencji zaufanie do otrzymywanych wyników, stanowiące podstawę praktycznego zastosowania i przekładającego się na rzeczywisty postęp hodowlany.

Kompleksowość modeli wyceny
Gromadzenie pełnych i dokładnych danych, dotyczących cech istotnych dla ekonomii a także funkcjonalnych rozpoczęto w Niemczech stosunkowo wcześnie, co zaowocowało możliwością opracowania i doskonalenia metod oceny wartości hodowlanej. Prace te miały w znacznej mierze charakter pionierski a jej efekty zostały przeniesione na grunt praktyczny. Międzynarodowe uznanie dla niemieckich metod oceny wartości hodowlanej znalazły potwierdzenie w powołaniu ekspertów z tego kraju do niemal wszystkich fachowych gremiów europejskich. Najbardziej spektakularnym osiągnięciem oraz podkreśleniem wiodącej w świecie roli nad sformułowaniem i rozwojem współczynników hodowlanych było opracowanie w 1996 roku RZG - łącznego (zbiorczego) indeksu hodowlanego, który oprócz cech produkcyjnych uwzględniał również tzw. cechy funkcjonalne, takie jak: ilość komórek somatycznych, długowieczność, płodność czy przebieg porodów. Tym samym Niemcy wyprzedziły osiągnięcia innych krajów w tej dziedzinie o niemal 10 lat.

IntergenNeutralność - obiektywność oceny wartości hodowlanej
Szacowanie wyników oceny wartości hodowlanejdla bydła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej przeprowadzane jest w Niemczech przez centrum obliczeniowe znajdujące się w miejscowości Verden. Jest to niezależna jednostka, nad której neutralnością czuwają liczne instytucje państwowe, związki hodowców i organizacje hodowlane, jak również stacje unasienniania. Jakość przeprowadzanych kalkulacji znalazła uznanie nie tylko w Niemczech. Luxemburg i Austria nie tylko korzystają z wiedzy i doświadczenia fachowców z Verden, ale także oddały do dyspozycji własne populacje HF, całkowicie włączając się do tego międzynarodowego projektu. Ponad-graniczna współpraca nie jest wyłącznie specjalizacją niemiecką. Międzynarodowe bazy danych dla krów nie są w obecnych czasach czymś niezwykłym, zdominowane są jednak zazwyczaj przez jedną organizację hodowlaną. Różnorodność korzystających z usług VIT Verden interesantów, czasem konkurujących ze sobą, gwarantuje baczny nadzór nad neutralnością i prawidłowością szacowania wartości hodowlanej, a z drugiej strony motywuje do udoskonalenia i rozwoju metod. System ten jako pierwszy na świecie otrzymał znak jakości ISO 9001-2000, potwierdzający dobrą, a może i najlepszą międzynarodową opinię.

(źródło: VIT Verden)

Katalog sierpień 2019

Przedstawiamy Państwu najnowszy katalog oparty o wycenę sierpień 2019...

11 września 2019 czytaj więcej »

Wycena sierpień 2019 r. - mamy Nr 1!!!

Za nami kolejna wycena buhajów. Rozpłodniki oferowane przez nas (...) potwierdzają swoje wartości...

27 sierpnia 2019 czytaj więcej »

Katalog kwiecień 2019

Z przyjemnością przedstawiamy najnowszy katalog oparty o wycenę kwiecień 2019...

25 kwietnia 2019 czytaj więcej »
Gwarancja jakości Rzetelna firma
Facebook Google+ YouTube
 

O firmie

Kim jesteśmy - misja firmy

Zaplecze naszej działalności to ponad 760 000 pierwszych zabiegów unasienniania buhajami HF oraz niemal 530 000 krów wpisanych do ksiąg hodowlanych dla tej rasy, obrót materiałem hodowlanym na poziomie 90 000 sztuk rocznie. Do tego 570 000 pierwszych zabiegów nasieniem buhajów simentalskich i odpowiadająca tym cyfrom ilość buhajów testowych i wycenionych. W naszej ofercie na pewno nie zabraknie także propozycji dla hodowców i producentów bydła mięsnego.

Baner przedstopka Intergen

Wycena genomiczna

Poznaj szczegóły naszej oferty wyceny genomicznej i uzyskaj najlepsze możliwości inseminacyjne.