• Bogata oferta genetyczna

  • Sprawdzona jakość

  • Rzetelność informacji

  • Przystępne ceny

  • Niemiecka genetyka

  • Sprawdzona jakość

  • Rzetelność informacji

  • Niemiecka jakość

Aktualności

Wycena sierpień 2017

17 sierpnia 2017

08.08.2017 po raz kolejny opublikowane zostały aktualne wartości buhajów. Rozpłodniki znajdujące się w ofercie Intergen ponownie znalazły się w czołówkach poszczególnych wycen. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj TOP 10 niemieckiej wyceny HF-a czarno-białego genomika według RZG, gdzie 6 buhajów to osobniki, których nasienie dostarczane jest właśnie przez naszą firmę. Podobnie sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o wycenę na córkach oraz buhaje HF odmiany czerwono-białej. Poniżej przedstawiamy wybrane buhaje z poszczególnych odmian.

HF czarno-biały wycena genomiczna:

Barkeeper prezentuje się jako jeden z wielu młodych, ale wyróżniających się buhajów. Jest to buhaj kompletny pochodzący z rodziny Oman Stutter. Doskonały pokrój, średniowyrostowy z extremalnie wysokimi wartościami w zakresie długowieczności oraz komórek somatycznych. Jego córki będą bardzo płodne, a ich potomstwo będzie przychodzić na świat lekko. Mocną stroną tego buhaja jest również poprawa składu mleka ( +0,46%tłuszczu, +0,26%białka ). Z wartością PF=148 znajduje się w czołówce wyceny polskiej.

Malinus jest to jeden z niewielu pozytywnie wycenionych buhajów pochodzących po Modeco ( Model x Beacon x Laudan ), a wśród nich to właśnie on jest Nr.1! Jest to buhaj potrafiący zaskakiwać w każdym zakresie. Poprawia wydajność poprzez ponad 2.000 kg mleka przy pozytywnym białku. Jego wykres linearny jest w zasadzie idealny. Malinus przekazuje i poprawia Typ, budowę miednic, wybitne kończyny oraz doskonale dojące się wymiona z idealnie ustawionymi, nieco dłuższymi strzykami. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest obecnie intensywnie używany jako ojciec buhajów. Malinus został wyhodowany w Danii. Pochodzi z rodziny, z której wywodzi się wybitna córka Snowmana: Heaven. Krowa ta wydała na świat wiele ponadprzeciętnie wycenionych buhajów takich jak: Cinema, Chevalier, Baltikum.

Semino to obecnie najwyżej wyceniony syn Silvera w Niemczech. W ostatnich latach często słychać o jego rodzinie. Matka Semino to córka Balisto pochodząca z gospodarstwa hodowlanego DE-SU w USA. Z linii tej pochodzą znane córki Ramosa, m.in. Jelly, a także buhaje Battlecry, Jacey oraz najnowszy Supercup. Semino przekazuje bardzo pozytywne wartości dotyczące produkcji mleka ( gRZM 148 ), w tym również składu ( +0,36 % tłuszczu i +0,21% białka ). Przekonujące są też dane Semino dotyczące pokroju, a w szczególności wysokość racic oraz wyjątkowe, wysoko zawieszone wymię z idealnie usytuowanymi strzykami. Ponadprzeciętna jest również zdrowotność wymienia, długowieczność oraz szybkość oddawania mleka. Buhaj ten jest również pierwszorzędnym wyborem jeśli chodzi o automatyczne systemu udojowe ( RZRobot 130 ). Z indeksem PF=145 znajduje się w czołówce wyceny polskiej.

Supercup pochodzi z linii żeńskiej Coyne-Farms Famos Jelly i jest obecnie najwyżej wycenionym, dostępnym synem buhaja Shep, zajmując jednocześnie ex aequo pierwsze miejsce niemieckiej TOP listy. Rodzina, z której pochodzi ten wyjątkowy rozpłodnik znana jest z bardzo wydajnych, średnio ramowych krów doskonale sprawdzających się w oborach wolnostanowiskowych. Supercup wykazuje tendencje również w tym kierunku. Obecnie jest intensywnie używany jako ojciec buhajów. Buhaj ten jest również posiadaczem bardzo pożądanego w serowarstwie wariantu Kappa i Betta Kazeiny ( BB oraz A2/A2 ).

HF czerwono-biały wycena genomiczna:

Abi Red PP jest obecnie najwyżej wycenionym w Niemczech bezrożnym buhajem czerwono-białym! Wysoka wydajność, skład mleka oraz przekazywany pokrój w zakresie kończyn i wymienia w połączeniu z dobrymi wartościami dotyczącymi porodów, czynią go wyjątkowym rozpłodnikiem w hodowli bydła bezrożnego. Abi Red PP z indeksem PF=139, znajduje się w czołówce buhajów czerwono-białych polskiej TOP listy. Ojciec buhajów.

HF czarno-biały, wycena konwencjonalna:

Masato jest obecnie najwyżej wycenionym synem Mogula w Niemczech, a z indeksem RZG=144 zajmuje piąte miejsce na TOP liście. W rodowodzie Masato znaleźć można wiele pozytywnie wycenianych krów o bardzo wysokich wydajnościach oraz sukcesach na różnych wystawach. Masato należy do najlepszych pokrojowców, wyróżniają go również dane dotyczące kończyn oraz wymienia, a w szczególności długość i usytuowanie strzyków. Buhaj ten jest wyjątkowy również jeżeli chodzi o wydajność oraz skład mleka ( +1027kg mleka, +0,38% tłuszczu, +0,11% białka ). Masato posiada obecnie 78 córek w 36 gospodarstwach pod oceną użytkowości mlecznej oraz 58 sztuk ocenionych pokrojowo. Plusuje również w zakresie szybkości oddawania mleka oraz przebiegu porodów. Zwieńczeniem wszystkich pozytywów jest indeks RZFit=136!

Garvin, którego sierpniowe wartości hodowlane po raz pierwszy oparte są na wydajnościach córek, znalazł się na drugim miejscu niemieckiej Top listy. Ten urodzony w Danii syn G-Forc’a, pochodzi z holenderskiej linii Gretje. Jego pochodzenie, a konkretnie linia buhajów po stronie matczynej ( Super, Roumare, O-Man i Aaron ) z dzisiejszego punktu widzenia może być postrzegana jako alternatywna. Garvin jest solidnym, uniwersalnym buhajem o profilu wartości hodowlanych nie wykazujących słabości. Umiarkowanie przekazuje wydajność mleka z ekstremalnie pozytywnym składem. Na wysokim poziomie znajdują się jego cechy fitness, a w szczególności długowieczność, płodność, przebieg porodów. Wykres linearny wskazuje na to, że jego średnio ramowe córki ze zdrowymi wymionami i racicami doskonale sprawdzą się w oborach wolnostanowiskowych. Jest najwyżej wycenionym synem buhaja G-Force w Niemczech.

HF czerwono-biały, wycena konwencjonalna:

Lostau należy obecnie do najwyżej wycenionych w Niemczech buhajów bezrożnych. Jego linia żeńska wywodzi się z rodziny Chief Faith. Podobnie jak jego ojciec Laron P, rozpłodnik ten wyróżnia się jako zrównoważony i kompletny. Na uwagę zasługuje szczególnie jego wydajność i skład mleka ( +1012kg mleka, +0,23% tłuszczu, +0,22% białka ). Przebieg porodów nie pozwala na stosowanie jego nasienia w inseminacji jałowic.

Więcej szczegółowych informacji na temat obecnej wyceny uzyskają Państwo u naszych doradców hodowlanych oraz na stronie internetowej www.intergen.com.pl . Nowy katalog z wyceną sierpień 2017 już wkrótce u Was!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z najatrakcyjniejszej oferty nasienia buhajów na naszym rynku. Jesteśmy przekonani, że proponowane przez nas rozpłodniki sprostają wymaganiom wszystkich hodowców.

z wyrazami szacunku
zespół Intergen

Wycena kwiecień 2022

(...) kolejna publikacja wartości hodowlanych buhajów na całym świecie stała się faktem.

28 kwietnia 2022 czytaj więcej »

Wycena grudzień 2021

Za nami ostatnia w tym roku publikacja wartości hodowlanych buhajów.

23 grudnia 2021 czytaj więcej »

Katalog sierpień 2021

Przedstawiamy najnowszy katalog przygotowany w oparciu o wycenę sierpień 2021.

3 września 2021 czytaj więcej »
Gwarancja jakości Rzetelna firma
Facebook Google+ YouTube
Ulotka COVID-19
 

O firmie

Kim jesteśmy - misja firmy

Zaplecze naszej działalności to ponad 760 000 pierwszych zabiegów unasienniania buhajami HF oraz niemal 530 000 krów wpisanych do ksiąg hodowlanych dla tej rasy, obrót materiałem hodowlanym na poziomie 90 000 sztuk rocznie. Do tego 570 000 pierwszych zabiegów nasieniem buhajów simentalskich i odpowiadająca tym cyfrom ilość buhajów testowych i wycenionych. W naszej ofercie na pewno nie zabraknie także propozycji dla hodowców i producentów bydła mięsnego.

Baner przedstopka Intergen

Wycena genomiczna

Poznaj szczegóły naszej oferty wyceny genomicznej i uzyskaj najlepsze możliwości inseminacyjne.